FK ČESKÝ LEV TĚCHLOVICE

II. třída okresního přeboru

Acko jm.jpg
aaaa.jpeg
garda.jpg

Historie klubu

  HISTORIE KLUBU FK ČESKÝ LEV TĚCHLOVICE              
  (informace čerpány z kroniky Těchlovického fotbalu)    
   Historie kopané v obci Těchlovice začíná 2.3.1946, kdy na ustavující schůzi na návrh tajemníka obce Ladislava Zrzavého bylo rozhodnuto o založení sportovního klubu. Prvním předsedou klubu byl zvolen p.Josef Bušek. Dále byl přijat návrh na pojmenování klubu „SK ČESKÝ LEV TĚCHLOVICE“ a znakem klubu byla hlava lva. První dresy byly bílé barvy.                                
   Od ustavující schůze klubu byly započaty práce na výstavbě fotbalového hřiště, které bylo slavnostně otevřeno 21.4.1946 projevem předsedy klubu p.Buška.
   První zápas našeho klubu SK ČESKÝ LEV TĚCHLOVICE byl sehrán 14.4.1946 na Střekově s mužstvem XI továrna „SCHRIKT“, kde naši hráči podlehli 9:2. Naše první sestava: Hašek, Jabůrek, Strnad, Zrzavý, Kabát, Hroník, Krákora, Choděra I, Choděra II, Cimpl a Šimek. První branku našeho mužstva zaznamenal Kabát.
   Po slavnostním otevření fotbalového hřiště v Těchlovicích se první zápas na domácím hřišti odehrál s mužstvem Rychnova a to 1.5.1946. V kronice se bohužel nezachoval výsledek utkání. Z roku 1947 uvádím konečnou tabulku  krajské soutěže :
  1. SK Děčín 11 b.
  2. Těchlovice 11 b.
  3. Setuza 10 b.
  4. Čechie Ústí 8 b.
  5. Býnov 8 b.
  6. Železničáři Ústí 5 b.
  7. Čížkovice 2 b.
  8. Sulejovice 1 b.
  V červnu roku 1948 se stává novým předsedou klubu p.František Dočekal a fotbalový klub „SK ČESKÝ LEV TĚCHLOVICE“ se přejmenovává na „SOKOL TĚCHLOVICE“. V roce 1949 opět mění klub název na „SOKOL JZD TĚCHLOVICE“.
  V říjnu roku 1951 končí zmíňka o fotbalovém klubu a nové zprávy o klubu se objevují až v roce 1956 kdy 21.2.1956 na výroční schůzi Sokola, bylo rozhodnuto o obnovení fotbalového hřiště pro kopanou a ostatní sporty. V roce 1958 zahajuje oddíl kopané opět svou činnost. V tomto roce sehrálo mužstvo 9 utkání, z nichž 2 vyhrálo, 1 remizovalo a 6 prohrálo a s konečným skóre 13:45 se umístilo na 8. místě v krajské soutěži.
  V 60. letech už působilo v obci pouze mužstvo žáků, které hrálo se střídavými úspěchy. Za žáky v této době nastupovali Chrtek,Trlica,Kubát Zdeněk, Homolka Jiří, Černík Fr., Kučera Milan, Veselý Josef, Kubát Bohumil, Dočekal, Beneš Jiří, Kubát Petr a Šafařík, trenérem byl Schejbal Rudolf. V roce 1960 obsadili naši žáci v soutěži 4. místo a v roce 1961 soutěž vyhráli. Jelikož některým hráčům bylo již více jak 15 let nemohli dále v mužstvu působit a mužstvo žáků  se časem rozpadlo.
  V 70. letech už zmíňka o fotbale v Těchlovicích chybí, lze se jenom domnívat, že oddíl nevyvíjel žádnou činnost, ale organizace nezanikla.
  V roce 1981 byla v obci Těchlovice založena "TJ SOKOL TĚCHLOVICE". V této době byla členská základna  34 dospělých a 20 žáků. Hlavně naši žáci dosáhli několika významných úspěchů. Mladší žáci v okresním přeboru soupeřili s žáky Kovostroje Děčín o 1. místo v soutěži. Zároveň parta starých fotbalistů sehrála několik turnajů pod názvem "STARÁ GARDA". Jednou z nejvýznamnějších akcí tohoto období bylo svolání bývalých fotbalistů ke 40. výročí založení klubu. Pro nedostatek žáků byla činnost klubu omezena pouze na utkání "STARÉ GARDY". Od 80. let sloužily jako hráčské kabiny dva vyřazené osobní vlakové vagóny, bez el. energie a voda na mytí hráčů po zápase byla v zásobníku vody u fotbalového hřiště.
  Dne 30.1.1993 byla svolána členská schůze, které se zúčastnilo 40 členů a 6 hostů. Hlavním bodem schůze byl návrh na obnovení a přihlášení mužstva dospělých do soutěže 1993/1994 pod novým názvem "KWB s.r.o. KAMENOLOM TĚCHLOVICE" (Karásek,Weiss a Bittner). Předsedou klubu je p. Jaroslav Stránský. První zápas našeho nového mužstva v III. třídě okresní soutěže se odehrál na domácím hřišti 22.8. 1993 a naše mužstvo remizovalo s mužstvem Starý Šachov 2:2. Za naše hráče se dvakrát trefil Pleskač. Zápas sledovalo 80 diváků. V této soutěži jsme skončili na 2. místě a zajistili si tak postup do II. třídy okresního přeboru.V roce 1993 byly zakoupeny dvě stavební buňky, které sloužily jako sprchy a kabiny rozhodčích. Dále byla provedena elektroinstalace a připojení vody. V roce 1994 byla elektoinstalace dokončena také v hráčských kabinách. V ročníku 1995/1996 jsme v posledním zápase sezóny s mužstvem Velká Bukovina pouze remizovali 1:1 a tím jsme přišli o 1. místo a postup do vyšší soutěže.
  Dne 4.1.1996 na výborové schůzi informoval jednatel klubu p. Ivan Novák o změně názvu klubu na "FK ČESKÝ LEV TĚCHLOVICE" a pod tímto názvem hraje klub i dnes.V roce 1998 je zvolen novým předsedou klubu p. Jiří Rolla.
  V roce 2005 byly dokončeny, z dotace MŠMT ve výši 2 mil. Kč a za přispění obce ve výši 450 tis. Kč, nové moderní hráčské kabiny s restaurací, v dalších letech byla dokončena výstavba tenisového kurtu a mužstvo s výbornými výsledky pomýšlí na postup do I.B třídy krajského přeboru.
   Informace čerpány z kroniky Těchlovického fotbalu.
 
Podařilo se mi zajistit fotografii hráčů našeho fotbalového klubu z let 1961 - 1963. Pokud se objeví další fotky, rád je opět umístím na náš web.
fkčlt A4.JPG
FOTOGRAFIE NAŠEHO MUŽSTVA (Z TISKU), KTERÉ SE UTVOŘILO PO LETECH NEČINNOSTI FOTBALOVÉHO KLUBU V ROCE 1993
červenec 1993 1.jpg
VEDENÍ FOTBALOVÉHO KLUBU V ROCE 1993
(zleva A.Bílek,I. Novák, J.Stránský - tehdejší předseda klubu a P.Trlica - trenér)
červenec 1993 2.jpg

!!! FK ČESKÝ LEV TĚCHLOVICE !!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one